აშშ საქართველოში საერთაშორისო ორგანიზაციების დაბრუნებას აქტიურად ცდილობს | ![]() | საქართველოს ამბები | |
![]() აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწემ ვროპულ და ევრაზიულ საკითხებში ფილიპ გორდონმა რადიო "თავისუფლებისთვის" მიცემულ ექსკლუზიურ ინტერვიუში განაცხადა, რომ ამერიკა საქართველოში საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და ეუთო-ს დაბრუნებას აქტიურად ცდილობს. "შეერთებული შტატები ცდილობს, ხელი შეუწყოს კონფლიქტის მოწესრიგებასთან დაკავშირებული დიალოგის არსებულ ფორმატს რუსეთსა და საქართველოს შორის და ასევე სხვა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხების გადაწყვეტას, როგორიცაა ეუთო-ს დაბრუნება საქართველოში. აშშ მონდომებულია, საქართველოში ეუთო-ს მისია დაბრუნდეს", - განაცხადა გორდონმა. ფილიპ გორდინმა რადიოში ამერიკა-რუსეთის ურთიერთობებზეც ისაუბრა და განაცხადა, რომ "ვაშინგტონმა არ გააკეთა არჩევანი, არ გაეგრძელებინა საერთო ინტერესების მიმართულებით რუსეთთან მოძრაობა, ვიდრე რთული პრობლემები საბოლოოდ არ გადაწყდებოდა". წყარო - pirweli.com.ge