მეცნიერება-ტექნოლოგიები: საქართველოში Facebook-ის 650 ათასი მომხმარებელია | ![]() | Georgian News | |
![]() როგორც მან ელექტრონული კომუნიკაციების განვითარების მიზნით ჩატარებული ღონისძიებების შედეგების შეჯამების დროს აღნიშნა, 2011 წლის მონაცემებით, ფიჭური მობილური რატიოსატელეფონო კავშირგაბმულობის აბონენტთა რაოდენობა 4 406 817 ადამიანს შეადგენს, რაც წინა წლის მაჩვენებელს მნიშვნელოვნად აღემატება. მინისტრის თქმით, 2010 წელს ფიჭური კავშირით 3 980 000 აბონენტმა ისარგებლა. მოსახლეობის არსებითად უფრო ნაკლები რაოდენობა ფიქსირებული სატელეფონო ქსელებით სარგებლობს. ქობალიას ინფორმაციით, აბონენტთა რიცხვი 1 200 000-ს შეადგენს. შარშან ეს რიცხვი 1 105 883 აბონენტს შეადგენდა. როგორც მინისტრმა აღნიშნა, საქართველოში ინტერნეტ-მომხმარებელთა რიცხვი წლიდან წლამდე იზრდება. წელს მათი რაოდენობა 1 500 000-მდე გაიზარდა. ქობალიას განმარტებით, ქართველი ინტერნეტ-მომხმარებლები ყველაზე ხშირად სოციალურ ქსელ Facebook-ს იყენებენ. Source - Грузия Online