პოლიტიკა: The Guardian: პუტინს არ დავიწყებია, რომ კემერონი თბილისში სააკაშვილის მხარდასაჭერადჩაფრინდა | ![]() | Georgian News | |
![]() „ერაყამდე არსებული ურთიერთობებისკენ, „ფერადი რევოლუციებისკენ“ და რუსულ-ქართული ომისკენ დაბრუნების შესახებ საუბარი არ არის. ზოგიერთს დაავიწყდა, რომ კემერონი თბილისში ჩაფრინდა იმისათვის, რომ სააკაშვილისთვის მხარდაჭერა გამოეხატა, მაგრამ პუტინს ეს არ დავიწყებია“, - წერს სტატიის ავტორი ლუკ გარდინგი. სტატიის ავტორის აზრით, როგორც ჩანს, არც ლონდონს და არც მოსკოვს არა აქვთ ილუზიები იმისა, რომ კემერონის ერთდღიანი ვიზიტი ურთიერთობებში მნიშვნელოვან გარღვევას გამოიწვევს. დიდი ბრიტანეთის პრემიერ-მინისტრი მოსკოვში ოფიციალური ვიზიტით 12 სექტემბერს იმყოფებოდა, სადაც შეხვედრები ჩაატარა რუსეთს პრეზიდენტთან დიმიტრი მედვედევთან და პრემიერ-მინისტრთან ვლადიმირ პუტინთან. Source - Грузия Online