პოლიტიკა: აშშ-ის ელჩი: ქვეყნის მოსახლეობის გადასაწყვეტია, ვინ იქნება საქართველოს მომავალი პრეზიდენტი | ![]() | Georgian News | |
![]() მისი თქმით, ეს საქართველოს მოქალაქეებმა უნდა გადაწყვიტონ, აშშ კი ჯანსაღი საამომრჩევლო გარემოს შექმნას ხელს შეუწყობს. საიტმა WikiLeaks გამოაქვეყნა საქართველოში ყოფილი აშშ-ის ელჩის ჯონ ტეფტის წერილი, რომელშიც ნათქვამია, რომ მომავალ არჩევნებზე საქართველოს პრეზიდენტის თანამდებობაზე კანდიდატის სახით „ერთიანი ეროვნული მოძრაობა“ პარლამენტის სპიკერს დავით ბაქრაძეს დაასახელებს. ამასთან დაკავშირებით ჯონ ბასმა განაცხადა, რომ WikiLeaks-ის მასალებზე კომენტარის გაკეთება არ შეუძლია. ჯონ ბასმა და საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს უფროსმა ანდრია ურუშაძემ ხუთშაბათს, 8 აგვისტოს, მარტვილში შეზღუდული შესაძლებლობების მოზარდებისათვის განახლებული სახლი გახსნეს, რომლის რეკონსტრუქციისათვის ამერიკულმა მხარემ მნიშვნელოვანი სახსრები გამოყო. Source - Грузия Online